Фітнес -
це відмінне самопочуття й піднятий настрій, струнка фігура, легка хода.
Оксана Шумарова
(099)  253-68-12   
(097)  508-57-74 

Поради матусям як зберегти гнучкість та дівочу стрункість дає тренер, засновник  «Фітнес-студії»

Оксана Шумарова

Кандидат в майстри спорту з плавання. „Студент року – 2008”  у номінації „Науковець” по спортивному напрямку. Розробляє програми тренуваня по фітнесу. Освіта вища, спеціальність –  фізичне виховання. Любить швидкість і драйв. Рішуча та впевнена у собі. 

Консультації тренера

Пийте і будьте у формі!

Сьогодні бути здоровим стало не менш престижно, ніж мати високу кваліфікацію, дорогий автомобіль і рахунок у банку. З'являється усе більше й більше спортивних центрів і фитнес-клубів, розширюються можливості активного дозвілля. Вести здоровий спосіб життя стало модно, легко й цікаво! Фітнес - це відмінне самопочуття й піднятий настрій, струнка фігура, легка хода.

Формула успіху у фітнесі проста: тренування+харчування+відпочинок.

Що ж це значить на практиці? Для того, щоб завжди залишатися в чудовій формі, тілу необхідна регулярна фізична активність. Тренування під керівництвом досвідченого інструктора 3-4 рази на тиждень цілком достатні для того, щоб підтримувати тонус, бадьорість і гарну фігуру. Але щоб тренуватися ефективно, організму потрібний повноцінний відпочинок. Тривалість і якість відпочинку не менш важливі, ніж самі заняття, немислимі одне без іншого! Розслаблюючі ванни, сауна, масаж, здоровий сон 8-9 годин - запорука успіху у фітнес-тренуваннях.

Однак, навіть найдорожчий спортклуб із кращими інструкторами, відновлення й відпочинок не дадуть результат без третьої ланки в ланцюжку: харчування. Про правильне харчування написані цілі томи. Виходять періодичні видання, присвячені цьому питанню. Розроблено безліч систем харчування, складені мільйони різних дієт, способів похудіння, підтримки м'язів у тонусі. «Я те, що я їм», - говорять сучасні фахівці з харчування. При цьому, забуваючи згадати найважливіший елемент раціону - воду. А тим часом, жоден обмінний процес нашого тіла не проходить без участі цього найважливішого продукту харчування! Органічне життя без води неможливе! Людські тканини складаються на 65-70% з води. Мозок - на 75%, м'язова тканина - на 80%, а кров - на 92%! Якщо ви почуваєте втому, з'явилося запаморочення, порушення координації, сухість шкіри, причина може бути проста: неправильне вживання води.

Займаючись харчуванням, ми не надаємо значення тому, як ми п'ємо. Але виявляється, пити теж потрібно вміти! Для тих, хто веде активний спосіб життя й регулярно відвідує фітнес-центр, потрібно уважно ставитися до такого простого й звичного елемента раціону, як чиста питна вода. Вода під час тренування необхідна спортсменові для терморегуляції й нормального протікання процесів обміну. За одне тренування в різних видах спорту організм втрачає від 1 л до 2-3 л води! Ця кількість залежить від інтенсивності навантаження, розмірів тіла й температури навколишнього середовища. Більша частина виходить з потом, менша при активному подиху. Під час тренінгу всі тканини організму напружено працюють, при такій роботі виділяється велика кількість тепла. М'язи й мозок спортсмена у величезних кількостях споживають кисень, запаси глікогену, головного джерела енергії при фізичному навантаженні. Транспорт активних речовин до органів і тканин та відвід відпрацьованих речовин, токсинів і продуктів розпаду підсилюється багаторазово. Для того, щоб цей процес протікав вільно, необхідно підтримувати водний баланс в організмі. Під час заняття, у першу чергу, від втрати води згущується кров, підвищується її в'язкість. Але при цьому м'язова тканина й мозок продовжують гостро мати потребу в кисні й поживних речовинах. Для того, щоб отримати необхідну їх кількість, серцю доводиться працювати з потроєним навантаженням, перекачуючи кров, що загустіла. Підвищується частота серцевих ударів, багаторазово збільшується навантаження на серце, зростає температура тіла. За цим неминуча втрата витривалості, координації, може виникнути кисневе голодування, запаморочення. Ефективність тренування в таких умовах стрімко падає, а зайві навантаження на серце зводять нанівець результати.

Для того, щоб не допустити зневоднення, необхідно своєчасне споживання чистої води. На жаль, створити запас до тренування неможливо. Однак, 200-400 мл води за годину-півтори до занять забезпечить правильний «розігрів» організму й плавний вхід в активну фазу. Пам'ятайте, що почуття спраги - це симптом дегідратації, гострої недостачі води, коли обмінні процеси вже порушені, тому прийом води під час тренування повинен бути правильно розрахований. Кількість води, необхідної на 1,5-2 години занять, становить 0,5-1 л і залежить від типу й інтенсивності тренування, а також температури навколишнього середовища. Цю кількість розділяють на кілька прийомів, воду п'ють маленькими ковтками, потроху, кожних 10-15 хвилин. Температура води рекомендується нижче кімнатної, близько 12 градусів. Таким чином, водний баланс організму перебуває в рівновазі, відбувається природна терморегуляція організму.

Вплив зневоднювання на організм, необхідність поповнювати водні резерви, особливо, для людини, що веде активний спосіб життя, вже давно досліджені й визнані сучасною медициною. Необхідно пам'ятати, що жоден обмінний процес не може пройти без участі води. І вже при перших ознаках її недоліку організм працює через силу, не результативно. Якою б не була ваша мета у фітнесі, якому б виду спорту ви не віддавали перевагу, бути здоровим і досягти результату неможливо без грамотного й своєчасного вживання води.

У дні відпочинку, між відвідуваннями фітнесу, вживання води не менш важливе. Чай, кава, соки й газовані напої не заповнюють потреби людини в достатній мірі. У нетренувальні дні потрібно не забувати пити чисту воду невеликими порціями. Тільки чиста вода здатна відразу пройти усмоктування травним трактом і потрапити в кров, забезпечити вільний транспорт активних і відпрацьованих речовин, допомогти організму позбутися від токсинів і зашлакованості! Але крім питання про кількість, існує питання про якість питної води.

Пийте і будьте у формі!


Оперативна розробка вебсайтів
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Make a Free Website with Yola.